Jakie są najlepsze sposoby na zabawę z dzieckiem? Poradnik 2021

1196
Jakie są najlepsze sposoby na zabawę z dzieckiem? Poradnik 2021
Jakie są najlepsze sposoby na zabawę z dzieckiem? Poradnik 2021

Wielu rodziców tak naprawdę nie ma zielonego pojęcia, jak kiedy i gdzie bawić się ze swoim dzieckiem. W dobie pandemii jest to jeszcze bardziej widoczne, dlatego też dziś przedstawimy ci, jak możesz pogodzić zabawę z dzieckiem razem ze swoim stylem życia!

Zabawa w odpowiednim czasie

Jest to bardzo ważne, ponieważ wiele osób obecnie pracuje zdalnie. Oczywiście Twoje dziecko zawsze będzie chciało się bawić, co jest dla Ciebie utrudnionym zadaniem, bo wtedy też Tobie trudno jest skoncentrować się na pracy. Dlatego warto jest wcześniej ustalić, kiedy twoje dziecko będzie mogło się bawić, aby zapewnić je, że nie zapomniałeś o nim.

Baw się z dzieckiem w modelowanie

Nie musisz kupować plasteliny ani gliny, aby stworzyć własne modele lub inne, równie interesujące rzeczy – wykonanie odpowiedniego modelu z łatwo dostępnych surowców zajmuje tylko chwilę. Ta pasta może być wykonana z wielu składników, ale prawie wszystkie składniki są oparte na wodzie i mące. Oczywiście najpopularniejsze jest ciasto solne. Jest łatwe w przygotowaniu, bo jak sama nazwa wskazuje – wystarczy sól, woda i mąka. Wszystkie składniki należy wymieszać do uzyskania jednolitej i gładkiej konsystencji. Grudki można formować w różne kształty – gotowy produkt suszyć w ciepłym piekarniku przez kilka godzin lub w wentylowanym miejscu przez co najmniej kilka dni i gotowe!

Pogoda – jeśli dobra, baw się na zewnątrz!

Kiedy masz czas i pogoda jest wystarczająco dobra, dobrym sposobem na włączenie zajęć sportowych do gry jest użycie skakanki lub gumowych lin. Zwykłe linie będą w porządku – po prostu zawiąż supeł i powiedz dziecku, jak zawiązać gumkę. Dłuższe liny mogą pomieścić więcej osób – dzieci mogą również skakać parami lub parami w tym samym czasie. Pamiętaj, aby znaleźć miejsce, które nie zaszkodzi Twojemu dziecku – miękka trawa powinna być odpowiednia do tego typu zabaw.

Czy warto zostawić dziecko sam na sam z komputerem?

Coraz więcej rodziców wynajduje rozwiązanie w tym, że zostawiają swoje dziecko sam na sam z komputerem, zamiast bawić się z nim, co naturalnie składania dziecko do tego, aby oddalić się od rodzica, ponieważ w końcu komputer (lub też własny telefon) nie rozkazuje, tylko zawsze słucha i robi wszystko, co dziecko mu tylko rozkaże. Nigdy nie powinno się zostawiać dziecka samemu z komputerem na dłuższy czas, ponieważ to tylko wprowadza do jego życia potencjalne uzależnienie się od niego.

5/5 - (3)