Jak sprawić, aby twoje dziecko nie uszkodziło sobie nóg za młodu?

1269
Jak sprawić, aby twoje dziecko nie uszkodziło sobie nóg za młodu?
Jak sprawić, aby twoje dziecko nie uszkodziło sobie nóg za młodu?

Nasze nogi są często niedoceniane, jednakże w dorosłym życiu bardzo często dochodzimy do wniosku, że każdy z nas chciałby, aby za młodych lat tak bardzo ich nie uszkadzać. Jak więc sprawić, aby nogi twojego dziecka służyły mu przez całe życie bez większych problemów? Zaraz się o tym dowiesz!

Jak sprawić, aby twoje dziecko nie uszkodziło sobie nóg za młodu?

​Regularnie sprawdzaj, czy twoje dziecko nie wyrosło już z butów

Często dzieci nie dbają o to, że na ich stopach pojawiają się odciski, ponieważ chcą się bawić i to najczęściej od rodzica zależy, aby kupić w odpowiednim czasie nowe buty dla dziecka. Naturalnie takie rzeczy jak odcisk bądź nagniotki nie stanowią zbyt dużego zagrożenia dla zdrowia, ale mimo wszystko są dość nieprzyjemne, oraz przy niewłaściwym leczeniu te miejsca mogą zostać zainfekowane. Co ciekawe, pęcherze można znaleźć nie tylko na stopach, ale także na dłoniach.

Pamiętaj, że jeśli twoje dziecko jest aktywne, to warto jest pomyśleć o zakupie odpowiednich butów na trening, nie mówiąc już o nauczeniu dziecka technik odpowiedniej rozgrzewki. Dodatkowo przyucz dziecko, że skakanie bez odpowiedniej amortyzacji może sprawić, że twoje dziecko nabawi się takich chorób, jak ostroga piętowa.

Co ciekawe, nie tylko dorośli na nią zapadają, ponieważ również dzieci mogą ją podłapać. Przyczyną tej choroby jest zapalenie tkanki łącznej kości. Główną przyczyną zapalenia jest zwykle złej jakości obuwie, lub też nadmierne obciążanie stóp bez odpowiedniej amortyzacji (czyli łopatologicznie rzecz ujmując – skakanie na całe stopy). Ostroga piętowa to bardzo bolesna choroba, która dotyka nawet nastolatków, dlatego warto zadbać o to, aby twoje dziecko wiedziało, jak spadać, aby nie uszkodzić swoich nóg.

​Co zrobić, jeśli twojemu dziecku trafi się uraz?

Przede wszystkim nie panikować, tylko działać z głową. Głównym sposobem leczenia chorób nóg jest stosowanie dowolnej formy niesteroidowych leków przeciwzapalnych – najlepiej tych przepisanych przez lekarza. Oprócz tego odpowiednim uzupełnieniem leczenia może być również zabieg rehabilitacyjny wykonywany przez licencjonowanego fizjoterapeutę. W innym wypadku uraz może się pogorszyć. Warto też przyuczyć dziecko o tym, aby samo rozwijało swoją wiedzę o swoim organizmie (na przykład o tym, jak zapobiegać urazom), ponieważ w innym wypadku może ono popełnić taki sam błąd, co reszta dorosłych.

5/5 - (3)