Dlaczego jako rodzic – warto jest poznać świat gier online?

1233
Dlaczego jako rodzic – warto jest poznać świat gier online?
Dlaczego jako rodzic – warto jest poznać świat gier online?

Poznanie świata gier jako rodzic może otworzyć ci drzwi do prywatnego życia twojego dziecka, i ,,poznać” go od strony, której nigdy go nie znałeś. Dlatego też dziś przedstawimy ci, jak poznać swoje dziecko od tej strony!

Czym są gry online?

Gry online zwykle polegają na tym, że wygrać może tylko jeden gracz (lub drużyna). W grach typu ,,strzelanki” na początku rundy gracz nie posiada żadnej broni (poza bronią białą), jego zadaniem jest znalezienie ekwipunku, eliminacja innych graczy, a następnie po prostu przetrwanie, aby wygrać bitwę – naturalnie to nie jest jedyny gatunek gier online, ponieważ RPG czy też gry typu survival są również bardzo popularne.

Przykład? Apex legends

Apex Legends to gra z gatunku FPS. Ponadto możliwości gry zostały mocno rozbudowane, nie wspominając o tym, że gra jest również bardzo przyjazna dla nowych graczy – ponieważ daje wiele możliwości modyfikacji samej gry tak, aby można było w nią grać i z łatwością wygrać. Jeśli twoje dziecko interesuje się tym tytułem, zobacz, czy będziesz mógł z nim w to zagrać – bądź też niech przedstawi ci, jak w to się gra!

Fortnite

Fortnite jest obecnie jedną z najpopularniejszych gier w kategorii Royal Battle na świecie. Ten tytuł jest bardzo popularny zarówno wśród młodych graczy, jak i dorosłych. Dlatego też, jeśli twoje dziecko gra w ten tytuł, czemu nie zapytać go, czy nie pokaże ci, jak w to się gra?

Jak do tego nie podchodzić?

Na pewno złym pomysłem jest podchodzenie do dziecka, bądź też nagłe wchodzenie do pokoju naszej pociechy z pytaniem ,,co robisz?”. To bardzo zły pomysł, ponieważ nasze dziecko od razu pomyśli, że znowu coś od niego chcemy – dodatkowo jeśli wcześniej nie byliśmy otwarci na potrzeby określenia tego, co dziecko robi i w co gra, wtedy bardzo ciężko będzie je przekonać do tego, aby przed nami się otworzyło. Dobrym pomysłem jest najpierw zrobienie tzw. ,,researchu” polegającego na tym, że sami dowiemy się czegoś o grze, w które nasze dziecko gra. Możesz na przykład wykorzystać do tego celu wybrany przez siebie blog gamingowy, który pomoże ci zrozumieć to, jak gra się w gry.

Jeśli pokażesz dziecku, że sam grasz w wybrany tytuł, to na pewno nie będzie miało żadnych restrykcji co do ciebie, i samo zacznie opowiadać ci o swoim życiu, oraz wreszcie dotrzesz do niego. Wielu rodziców nie ma zielonego pojęcia, jak rozmawiać ze swoimi dziećmi – ale najczęściej wystarczy jedynie pokazać, że my też jesteśmy ludźmi – i też potrafimy zrobić coś dla naszej pociechy.

5/5 - (3)