Czy łóżeczko dostawne jest bezpieczne?

735

Łóżeczko dostawne, drewniane czy tekstylne, zawsze działa podobnie – przymocowane jednym bokiem do łóżka rodziców, pełnie rolę „rozszerzenia” łóżka małżeńskiego, pozwalając każdemu z członków rodziny na bycie razem i jednocześnie spanie we własnej, autonomicznej przestrzeni. Jeśli macie obawy o bezpieczeństwo takiego rozwiązania, przeczytajcie kilka ważnych rad.

Łóżeczko dostawne i samodzielny mebel

Wiele osób uważa, że łóżeczko dostawne jest bardziej bezpiecznym rozwiązaniem niż spanie dziecka pomiędzy rodzicami. Rodzice, którzy obawiają się o przygniecenie maluszka przez sen lub chcą korzystać z monitora oddechu, nie będą się czuli komfortowo z dzieckiem we własnym łóżku. Łóżeczko dostawne jest w tej sytuacji bezpiecznym kompromisem, który umożliwia bliskość z zachowaniem osobnego miejsca do spania. 

Ze względów bezpieczeństwa w nocy, gdy rodzice śpią, opuszczany bok łóżeczka powinien być podniesiony. Opuścicie go, gdy będziecie chcieli nakarmić lub pogłaskać maluszka. Konfigurując łóżeczko dostawne zgodnie z bieżącymi potrzebami, jako samodzielny mebelek lub przedłużenie Waszego łóżka, zapewnicie maluszkowi optymalne warunki do spania i czuwania. 

Odpowiednia wysokość i poprawny montaż

Aby łóżeczko dostawne było w pełni bezpieczne, musi być dobrze dopasowane do wysokości Waszego łóżka. Między materacem łóżka małżeńskiego a łóżeczkiem maluszka nie może być żadnej przerwy, a ich powierzchnie muszą tworzyć niemal jedną płaszczyznę. Wiele łóżeczek ma duże możliwości regulacji wysokości – np. łóżeczko dostawne Shnuggle oferuje aż siedmio- punktową regulację, dzięki której bez trudu dopasujecie wysokość. 

Łóżeczko dostawne musi być także dobrze przymocowane do łóżka rodziców – zwykle montuje się je za pomocą wytrzymałych pasów dołączonych do mebelka. Gdy upewnicie się, ze wysokość jest odpowiednia, a łóżeczko jest dobrze przymocowane, możecie mieć pewność, że maluch jest w pełni bezpieczny. 

Bezpieczne materiały, zdrowa technologia

Innowacyjne łóżeczko dostawne Shnuggle to także bezpieczne, oddychające, hipoalergiczne materiały, które możecie w każdej chwili zdjąć i wyprać oraz oddychający materac zapewniający doskonałą cyrkulację powietrza. W łóżeczku dostawnym Shnuggle wszystkie boki wykonane są z przepuszczającej powietrze siatki, co zapewnia nie tylko dobrą wentylację, ale i możliwość stałego kontaktu wzrokowego z rodzicem. 

Jeśli zatem zachowacie podstawowe zasady i wybierzecie łóżeczko dostawne wykonane z bezpiecznych, przyjaznych dzieciom materiałów, możecie mieć pewność, to rozwiązanie zapewniające komfort i bezpieczeństwo całej rodzinie. 

5/5 - (1)