W co warto zagrać ze swoim dzieckiem?

1338

Zrozumiałe, że większość rodziców lubi bawić się ze swoimi dziećmi przez cały czas, ale w większości przypadków nie jest to w ogóle kompatybilne i możliwe. Dlatego dzisiaj przyniesiemy ci pomysły na najlepsze gry, w które możesz grać ze swoimi dziećmi ale mogę też robić to same.

Minecraft 

W rzeczywistości wielu rodziców unika korzystania z komputerów, ale jeśli twoje dziecko ma około 9-12 lat, może być zainteresowane graniem w gry takie jak Minecraft. Jednak w większości przypadków rodzice odmawiają korzystania z komputerów, ale z drugiej strony warto upewnić się, że przynajmniej spróbujesz zrozumieć pasję twojego dziecka. W końcu trzeba iść z duchem czasu, żeby zrozumieć co jest w tym fajnego. Dlatego pozwól mu wyjaśnić treść gry i sposób, w jaki grasz – nawet jeśli średnio jesteś nią zainteresowana, postaraj się okazywać zrozumienie,  to pomoże ci nawiązać z dzieckiem odpowiednią więź, która sprawi, że będziecie być może mieć wspólną pasję. Kto wie, może nawet zainteresujecie się tą grą tak bardzo, że zagracie w nią razem.

Makao

Jest również znany jako Uno,  to uproszczona wersja gry o nazwie makao, która jest bardzo łatwa i przyjemna do zabawy z 5-letnim dzieckiem. W tym przypadku pomaga w rozwijaniu taktyki dzieci, nauce kolorów i pomaga we wspólnej zabawie w dość prosty sposób. Wystarczy, że na początku pokażemy mu jak się bawić, choć trzeba jeszcze pamiętać o tym, aby na początku próbować przekonać dziecko do takich gier i wzmacniać w nim poczucie cierpliwości. Gra słów Kalambury to dobry sposób na pielęgnowanie kreatywności dzieci. Dzięki tej grze twoje dziecko nauczy się wyrażać swoją mimikę. Dlatego warto zacząć grać w tę grę razem. W końcu jest to prosta i szybka gra, w którą możemy zagrać z dzieckiem, ponieważ runda może trwać średnio od 5 do 20 minut. Przed rozpoczęciem gry warto wyjaśnić dziecku, co to jest i spróbować uzyskać od niego poprawną odpowiedź w pierwszej grze, aby rozbudziło to w dziecku chęć do dalszej zabawy.

Puzzle

Układanki są bardzo ciekawe, ale ogólnie rzecz biorąc, jeśli chcesz pobawić się z dziećmi, najlepiej poświęcić im kilka godzin. Niewątpliwie jest to czasochłonna, ale bardzo ciekawa gra.

Musisz zrozumieć grę i rozumieć co się w niej dzieje. Jeżeli pozwolisz swojemu dziecku na zabawę to prosimy o przestrzeganie jej zasad, ale nowoczesną technologię należy traktować jako narzędzie, którego należy się nauczyć pod okiem rodziców.

5/5 - (3)